Q&A praca i zycie w UK

Share

Powitac,

W zwiazku z tym ze otrzymujemy bardo duza ilosc pytan, razem z kolega Lukaszem Somla (minimalist300) stworzylismy taka ciekawa inicatywne, Questions and Answers dotyczaca pracy oraz zycia w UK.

Jak wiecie wczesniej juz pisalem na blogu (Network & System Engineer na emigracji – Znajdź pracę za granicą!) oraz na portalu CCIE.PL (Praca w UK, jak zacząć?)

Calosc chcemy podzielic na dwie czesci. Pierwsza sklada sie z gromadzenia z waszej strony pytan, nastepnie my zrobimy z Lukaszem meeting na Skype, postaramy sie odpowiedziec na wasze pytania, a caly film zamiescimy na YouTube.

Druga czesc naszej inicjatywy, to bedzie Q&A live WebEx session. Czyli sami bedzie mieli mozliwosc dolaczenia do sesji, i na zywo postaramy sie z Lukaszem stworzyc jakis brain storm i odpowiedziec na wasze pytania.

*** Agenda ***

1. Koszty utrzymania w Anglii
– Pierwsze dni, czyli ile gotowki nalezy miec na pierwszy miesiac.
– Coventry
– Manchester
– Londyn

2. Szukanie pracy (pierwsza & doswiadczony praca)
– CV & list motywacyjny
– Portal internetowe
– Co nalezy wpisac do CV (osoba z doswiadczeniem)
– Co nalezy wpisac do CV (Osoba szukajaca pierwszej pracy)
– LinkedIN
– Jak spotkac ludzi z branzy (portale typu meetup.com)

3. Ubezpiecznienie & Podatki
– NIN
– NHS
– Ile zaplace podatku

4. Emerytura & Wynagrodzenie
– Ile dostane emerytury
– Rozkodowanie paska placowego.

5. Szukanie mieszkania w Anglii

6. Q&A live WebEx session (termin do ustalenia)

Pytania skladajcie na forum CCIE.PL w temacie Q&A praca i zycie w UK . Kazde otrzymanie pytanie, zostanie dodane w pierwszym poscie, oraz na bierzaco bedzie aktualizowane o kolejne pytania.

Pozdro i do zoba soon ! 🙂

Link do forum gdzie również możecie komentować:
http://community.virtualolivia.com/viewtopic.php?f=5&t=3

Share

5 myśli nt. „Q&A praca i zycie w UK

 1. obikom

  A jak wygląda sprawa języka angielskiego przy szukaniu pracy. Niestety w szkole uczyłem się niemieckiego, a z angielskiego można było sobie pofolgować… :/ Zdałem kilka certyfikatów MS (MCTS/MCITP) bez problemu radzę sobie z dokumentacją techniczną (User/Administration/Configuration Guide) niestety mam problemy/blokadę podczas rozmów. Poza tym dukam bardzo niegramatycznie. Słyszałem jednak, że jeśli się coś potrafi to Anglicy są bardzo wyrozumiali, a jednoczenie przygotowani na to, że w kraju wielokulturowym czasami trzeba zadać pytanie w prosty sposób a odpowiedź jaką dostaną jest daleka od pięknego Angielskiego. Czy mógłbyś napisać jakie są Twoje spostrzeżenia na tę kwestię, może też pracujesz w firmie z ludźmi z różnych zakątków świata. Czy jest szansa na znalezienie pracy z dużymi brakami w języku. Czy może lepiej przysiąść nad nauką w PL i startować np. za rok?

 2. Patryk Autor wpisu

  Witaj,

  Fajnie ze trafiles na mojego bloga.
  Ja osobiscie pracuje tylko z angolami, hindusami, i kilka osob z pakistanu. Brak polakow.
  Prawda jest taka ze w anglii musisz sie porafic dogadac, zrozumiec co sie do Ciebie mowi. Oczywiscie angole jak i cala reszta maja jakis wspolczynnik wyrozumialosci. Poziom jezyka przyjety za komunikatywny jest na poziomie B1+/B2, ktory pozwoli Tobie swobodnie sie dogadywac z twoim otoczeniem.

  Moim zdaniem nie ma sensu nauka jezyka w PL. To jest sztuczne. Jak sie postarasz prace znajdziesz. Tylko za granica masz prawdziwa nauke jezyka.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz